"Nyelvében él..."kiállítás megnyitója
Augusztus 22 - én került sor a "Nyelvében él...." című kiállítás megnyitójára az újdonsült Lilla Galéria és Falumúzeum Hetény épületében. Rancsó Andrea, alpolgármesterasszony a kiállítás kapcsán elmondta: "...hogy így augusztus 20 - a tájékán célunk az volt, hogy lelkiekben, gondolatainkban és szívünkben is megerősítsük nemzeti öntudatunkat."
Orosz Őrs, a kiállítás kurátora, a Szlovákiai Magyarok Kerekasztalának ügyvivője, a Fórum Kisebbségkutató Intézet munkatársa, rövid történelmi betekintést adott az 1918 - 2012 között történt törvényi szabályozásokról, melyek érintették a kisebbségek nyelvhasználatát, korhű, eredeti köztéri feliratok segítségével. A vándorkiállítás immár a 45. helyszínen valósult meg.
Podrobnosti o vložení záznamu
Dátum vloženia:
23. 8. 2015 14:37
Dátum poslednej aktualizácie:
10. 11. 2017 14:48
Autor:
admin prevod