"Nyelvében él..."kiállítás megnyitója

Augusztus 22 - én került sor a "Nyelvében él...." című kiállítás megnyitójára az újdonsült Lilla Galéria és Falumúzeum Hetény épületében. Rancsó Andrea, alpolgármesterasszony a kiállítás kapcsán elmondta: "...hogy így augusztus 20 - a tájékán célunk az volt, hogy lelkiekben, gondolatainkban és szívünkben is megerősítsük nemzeti öntudatunkat."

"Nyelvében él..."kiállítás megnyitója

Orosz Őrs, a kiállítás kurátora, a Szlovákiai Magyarok Kerekasztalának ügyvivője, a Fórum Kisebbségkutató Intézet munkatársa, rövid történelmi betekintést adott az 1918 - 2012 között történt törvényi szabályozásokról, melyek érintették a kisebbségek nyelvhasználatát, korhű, eredeti köztéri feliratok segítségével.  A vándorkiállítás immár a 45. helyszínen valósult meg.  

Podrobnosti o vložení záznamu

Dátum vloženia: 23. 8. 2015 14:37
Dátum poslednej aktualizácie: 10. 11. 2017 14:48
Autor: admin prevod

Sviatok

Meniny má Ján , Janis, Jaško, Jens, Johan, Jovan, Nino, Sean

Zajtra má meniny Tadeáš, Olívia , Olívius, Prosper, Febrónia, Oliva

Užitočné odkazy